SEMA

SEMA“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 8 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “SEMA” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Gökyüzü”, “Gök”, “Mevlevi dervişlerinin kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin”, “Mevlevi dervişlerinin ney,nısfiye gibi çalgılar eşliğinde, kollarını iki ya”, “Mevlevi dervişlerinin, kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin”, “Mevlevi dervişlerinin ney,nısfiye gibi çalgılar eşliğinde,kollarını iki yana açıp dönerek yaptıkları ayin”, “Mevlevi Dervişlerinin Ney, Nısfiye Gibi Çalgılar Eşliğinde, Kollarını İki Yana Açıp Dönerek Yaptıkları Ayin”, “Mizaç, Huy” sorularının cevabı “SEMA“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı8
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı4

Anahtar Kelimeler:

sema tanımı, bulmaca soruları sema, sema ne demek, bulmaca sema, sema, sema açıklaması, sema nedir, sözlükte sema, sözlük sema, bulmaca sözlüğü 'sema', bulmacada sema, sözlükte sema ne, bulmaca çözümü sema