NİGARİ

NİGARİ“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 5 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “NİGARİ” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Asıl adı Abdülcelil Çelebi olan ünlü minyatürcü”, “Eskiden portre yapan ressamlara verilen ad”, “Portre ressamı olarak ün kazanmış, XVI.yüzyıl Osmanlı minyatürcüsü”, “Sinan Bey gibi özellikle portre ressamı olarak tanınmış, XVI.yüzyıl Türk mi”, “Yavuz ve Kanuni devirlerinde yaşamış, Kanuni’nin ve Barbaros’un minyatürler” sorularının cevabı “NİGARİ“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı5
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı6

Anahtar Kelimeler:

ni̇gari̇, ni̇gari̇ tanımı, bulmaca ni̇gari̇, sözlük ni̇gari̇, bulmaca sözlüğü 'ni̇gari̇', sözlükte ni̇gari̇ ne, ni̇gari̇ nedir, ni̇gari̇ açıklaması, bulmacada ni̇gari̇, bulmaca çözümü ni̇gari̇, ni̇gari̇ ne demek, sözlükte ni̇gari̇, bulmaca soruları ni̇gari̇