KSİLOFON

KSİLOFON“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 5 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “KSİLOFON” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Birçok ülkede kuruntu, stres ve uykusuzluk ilacı olarak kullanılan bir cins”, “Değişik sayıda akortlu tahta ya da çubukların gam sırasıyla dizilmesinden oluşan, iki değnekle vurularak çalınan bir çalgı”, “Tahta ya da çubukların yan yana dizilmesiyle yapılan ve vurularak çalınan çalgı”, “Bir dizi tahta lamdan oluşan ve iki tokmakla çalınan vurmalı çalgı. Değişik sayıda akortlu tahta yada metal çubukların gam sırasıyla dizilmesinden oluşan,iki değnekle vurularak çalınan bir çalgı”, “Değişik Sayıda Akortlu Tahta Yada Metal Çubukların Gam Sırasıyla Dizilmesinden Oluşan İki Değnekle Vurularak Çalınan Bir Çalgı” sorularının cevabı “KSİLOFON“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı5
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı8

Anahtar Kelimeler:

bulmaca ksi̇lofon, bulmacada ksi̇lofon, bulmaca soruları ksi̇lofon, ksi̇lofon tanımı, bulmaca çözümü ksi̇lofon, ksi̇lofon açıklaması, bulmaca sözlüğü 'ksi̇lofon', sözlükte ksi̇lofon ne, sözlükte ksi̇lofon, sözlük ksi̇lofon, ksi̇lofon nedir, ksi̇lofon ne demek, ksi̇lofon