KOMBE

KOMBE“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 8 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “KOMBE” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Fırın ekmeği”, “Asapos ırmağının Tanrısının kızı”, “Yayla Çöreği”, “Açılmış yufkaya patates kavurma, soğanlı kıyma, haşhaş konarak yapılan çöre”, “Sivas yöresinde, un, tuz ve yağ ile yoğrulan hamurun kızgın küle gömülmesi”, “Un, tuz, yağ ve suyun yoğrulup pişirilmesiyle yapılan bir tür börek”, “Açılmış yufkaya patates kavurma, soğanlı kıyma, haşhaş konarak yapılan çörek”, “Külde pişirilen yağlı çörek” sorularının cevabı “KOMBE“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı8
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı5

Anahtar Kelimeler:

kombe açıklaması, bulmaca kombe, bulmaca soruları kombe, kombe, sözlükte kombe, bulmacada kombe, bulmaca sözlüğü 'kombe', kombe ne demek, kombe tanımı, kombe nedir, sözlük kombe, bulmaca çözümü kombe, sözlükte kombe ne