HİPOFİZ

HİPOFİZ“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 5 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “HİPOFİZ” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Beyin tabanında burun arkasının üst kısmına uyan bölgede hormon salgılayan”, “Beynin alt bölümünde bulunan, salgısını kana vererek fizyolojik olaylarda ö”, “Beynin alt yüzünde bulunan, bir çok fizyolojik olayda önemli rol oynayan be”, “Beynin alt yüzünde bulunan, bir çok fizyolojik olayda önemli rol oynayan bez”, “Beyin Tabanında Burun Arkasının Üst Kısmına Uyan Bölgede Hormon Salgılayan Bir Bez” sorularının cevabı “HİPOFİZ“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı5
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı7

Anahtar Kelimeler:

hi̇pofi̇z açıklaması, bulmaca çözümü hi̇pofi̇z, bulmaca hi̇pofi̇z, bulmacada hi̇pofi̇z, hi̇pofi̇z, sözlük hi̇pofi̇z, hi̇pofi̇z nedir, bulmaca sözlüğü 'hi̇pofi̇z', sözlükte hi̇pofi̇z, hi̇pofi̇z ne demek, hi̇pofi̇z tanımı, sözlükte hi̇pofi̇z ne, bulmaca soruları hi̇pofi̇z