GNOMON

GNOMON“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 6 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “GNOMON” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Güneş saati”, “Gölgesi düzlemsel bir yüzeye düşen basit bir çubuktan oluşmuş ilkel güneş s”, “Güneşin durumunu öğrenmek için, gölgesi ölçülen dikili taş”, “Yazıcı uç adı verilen ve gölgesi düzlemsel bir yüzeye düşen basit bir çubuk”, “Gölgesi düzlemsel bir yüzeye düşen basit bir çubuktan oluşmuş ilkel güneş saati”, “Yazıcı uç adı verilen ve gölgesi düzlemsel bir yüzeye düşen basit bir çubuktan oluşmuş ilkel güneş saati” sorularının cevabı “GNOMON“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı6
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı6

Anahtar Kelimeler:

bulmaca gnomon, bulmaca soruları gnomon, sözlük gnomon, bulmaca sözlüğü 'gnomon', bulmacada gnomon, gnomon tanımı, sözlükte gnomon ne, sözlükte gnomon, gnomon ne demek, gnomon, gnomon açıklaması, gnomon nedir, bulmaca çözümü gnomon