BAZİLİKA

BAZİLİKA“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 10 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “BAZİLİKA” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Bir orta salon ve ondan daha alçak iki ya da dört yan salondan oluşan Bizan”, “Büyük dikdörtgen salon biçiminde yapılmış, sütunları olan bir tür Roma yapı”, “Dikdörtgen biçiminde, uç kısmında yarım çembere benzeyen bir çıkıntısı olan”, “Kral sarayı”, “Ortada geniş ve yüksek, yanlarda alçak ve dar birbirine paralel üç salondan”, “Romalılarda dikdörtgen şeklinde yapılan planlı yapı”, “Bir orta salon ve ondan daha alçak iki ya da dört yan salondan oluşan Bizans kilisesi”, “Büyük dikdörtgen salon biçiminde yapılmış, sütunları olan bir tür Roma yapısı”, “Dikdörtgen biçiminde, uç kısmında yarım çembere benzeyen bir çıkıntısı olan Roma mahkemesi”, “Ortada geniş ve yüksek, yanlarda alçak ve dar birbirine paralel üç salondan oluşan Roma yapısı” sorularının cevabı “BAZİLİKA“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı10
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı8

Anahtar Kelimeler:

bazi̇li̇ka tanımı, bulmacada bazi̇li̇ka, bazi̇li̇ka ne demek, bulmaca soruları bazi̇li̇ka, bulmaca sözlüğü 'bazi̇li̇ka', sözlük bazi̇li̇ka, bulmaca bazi̇li̇ka, bazi̇li̇ka açıklaması, bulmaca çözümü bazi̇li̇ka, sözlükte bazi̇li̇ka ne, sözlükte bazi̇li̇ka, bazi̇li̇ka, bazi̇li̇ka nedir