BARATA

BARATA“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 9 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “BARATA” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Bilim doktorlarının ve kardinallerin giydikleri dört köşe külah veya başlık”, “Kardinal başlığı”, “Kırmızı çuhadan yapılmış eski bir başlık”, “Bilim doktorlarının ve kardinallerin giydikleri dört köşe külah ve başlık”, “Çuha ya da ince keçeden yapılan ucu sivri başlık”, “Bostancıların, baltacı ve kapıcıların giydikleri, kırmızı çuhadan yapılmış, ucu kıvrık, uzunca başlık”, “Sarayında,baltacı ve kapıcıların giydikleri kırmızı çuhadan veya keçeden yapılmışboyu uzunca başlık”, “Bilim Doktorlarının Ve Kardinallerin Giydikleri Dört Köşe Külah Yada Başlık”, “Osmanlı Sarayında Bostancı, Baltacı Ve Kapıcıların Giydikleri Kırmızı Çuhadan Veya Keçeden Yapılmış, Yukarısı Geniş Ve Kıvrık, Boyu Uzunca Başlık” sorularının cevabı “BARATA“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı9
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı6

Anahtar Kelimeler:

barata açıklaması, bulmaca barata, barata tanımı, barata ne demek, sözlükte barata ne, bulmaca çözümü barata, barata nedir, bulmaca sözlüğü 'barata', bulmaca soruları barata, sözlükte barata, sözlük barata, barata, bulmacada barata