BALABAN

BALABAN“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 10 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “BALABAN” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Atmaca, doğan”, “Atmaca, doğan gibi yırtıcı kuşlara kimi bölgelerde verilen ad”, “Bataklıklarda yaşayan iri bir kuş”, “Bir cins doğan”, “Eskiden Selanik’te dokunan mavi renkli bir tür çuhaya ve bu çuhadan yapılan”, “Yırtıcı bir kuş”, “Balıkçılarla akraba ama onlardan daha tıknaz on iki tür bataklık kuşunun ortak adı”, “Büyük davul tokmağı”, “Zumaya benzer bir Türk halk çalgısı”, “Zurnaya benzer bir halk çalgısı” sorularının cevabı “BALABAN“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı10
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı7

Anahtar Kelimeler:

balaban, balaban açıklaması, bulmaca soruları balaban, balaban nedir, sözlükte balaban, bulmaca çözümü balaban, balaban ne demek, sözlük balaban, balaban tanımı, bulmacada balaban, sözlükte balaban ne, bulmaca sözlüğü 'balaban', bulmaca balaban