ALABASTRON

ALABASTRON“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 4 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “ALABASTRON” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Dar boyunlu kulplu veya kulaklıklı küçük itriyat vazosu”, “İçinde parfüm ya da merhem koymak için kullanılan dar boyunlu, uzun testiye”, “İçine parfüm yada merhem koymak için kullanılan dar boyunlu, uzun, testiye”, “Eski Yunan ve Roma’da parfüm ve benzeri değerli sıvıların içine konulduğu küresel dipli silindirik küçük şişe” sorularının cevabı “ALABASTRON“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı4
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı10

Anahtar Kelimeler:

bulmaca soruları alabastron, alabastron açıklaması, alabastron ne demek, bulmaca alabastron, bulmaca sözlüğü 'alabastron', sözlükte alabastron ne, alabastron tanımı, sözlükte alabastron, bulmacada alabastron, alabastron nedir, bulmaca çözümü alabastron, sözlük alabastron, alabastron