ALİTERASYON

ALİTERASYON“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca cevabıdır. Kayıtlarımıza göre 5 farklı bulmaca sorusu için cevap olarak kullanılmıştır. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “ALİTERASYON” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda karşınıza çıkan “Aynı ünsüz veya aynı hecenin tekrarlanması”, “Benzer seslerin bir mısrada veya bir cümlede kulağa hoş gelecek bir ahenkte”, “Bir şiirde sözcük başındaki ünsüzlerin yinelenmesine dayanan ahenk”, “Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Bir büyük boşlukta bozuldu büyü” dizesinde olduğu”, “Benzer seslerin bir mısrada veya bir cümlede kulağa hoş gelecek bir ahenkte tekrarlanması” sorularının cevabı “ALİTERASYON“ olarak verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı cevapları ve soruları inceleyebilirsiniz..

Sözcük Bulmaca İstatikleri
Soru Sayısı5
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı1
Harf Sayısı11

Anahtar Kelimeler:

ali̇terasyon, bulmaca soruları ali̇terasyon, bulmaca ali̇terasyon, ali̇terasyon açıklaması, ali̇terasyon tanımı, sözlük ali̇terasyon, ali̇terasyon nedir, bulmacada ali̇terasyon, sözlükte ali̇terasyon, sözlükte ali̇terasyon ne, ali̇terasyon ne demek, bulmaca çözümü ali̇terasyon, bulmaca sözlüğü 'ali̇terasyon'