Aydın yöresinde, kadınların; düğün, bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad bulmacada nedir?

Aydın yöresinde, kadınların; düğün, bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad“ bulmacalarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir bulmaca sorusudur. Kayıtlarımızda cevap olarak kullanabilecek 1 kayıt bulunmuştur. Yeni oluşturmaya başladığımız bulmaca arşivine göre “Aydın yöresinde, kadınların; düğün, bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad” terimi 0 defa bulmacalarda cevap olarak kullanılmıştır. Bu rakamlar sadece belli bir tarihten geçerli olarak tutulmaya başlanmıştır.

Bulmacalarda da karşılaşabileceğiniz “Aydın yöresinde, kadınların; düğün, bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad“ sorusuna cevap olarak “ULADA” yanıtları verilebilir.

Eğer aradığınız cevabı hala bulamadıysanız, yandaki alakalı soruları inceleyebilirsiniz.

Bulmaca Sorusu İstatikleri
Cevap Sayısı1
Bulmacada Çıkma SıklığıBilinmiyor
Kelime Sayısı14
Harf Sayısı106

Anahtar Kelimeler:

sözlük aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, bulmaca sözlüğü 'aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad', sözlükte aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad nedir, aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad ne demek, sözlükte aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad ne, bulmaca aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad tanımı, bulmaca çözümü aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, bulmaca soruları aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad, aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad açıklaması, bulmacada aydın yöresinde kadınların; düğün bayram gibi özel günlerde başlarına örttükleri geniş örtüye verilen ad